Вірмени масово покидають Нагірний Карабах: вже виїхала більша частина населення

п'ятниця, 00:00


З Карабаху до Вірменії в’їхали вже майже 85 тисяч вірмен, які не захотіли залишатися у регіоні після його повернення під контроль Азербайджану.


Про це повідомляє "Радіо Азатутюн", пише ЄП.

В уряді Вірменії повідомили, що станом на 6:00 29 вересня кордон Вірменії перетнули 84 770 вимушених переселенців з Нагірного Карабаху.

За даними перепису населення у регіоні 2015 року, там проживало близько 145 тисяч осіб, майже всі – етнічні вірмени. Тож Карабах залишила вже більша частина його мешканців.

Як відомо, у неділю-понеділок з регіону почали виїжджати вірмени, які не бажають залишатися у Карабаху після його переходу під контроль Азербайджану. Перша група прибула увечері в неділю у супроводі російських "миротворців". 

Люди прибувають через прикордонне містечко Корнідзор, де їх зустрічають волонтери та пропонують їжу і речі першої потреби. З вівторка уряд Вірменії запустив у всіх регіонах країни спеціальні центри для підтримки вимушених переселенців з Карабаху. 

Водночас у Баку заявили, що вірмени, які масово залишають Карабах, роблять це за власним вибором, і ті, хто поїхав, можуть повернутися.

"Це не має нічого спільного з примусовим переселенням чи якимось бажанням Азербайджану, щоб вони поїхали. У них справді є вибір. Важливо наголосити, що ми закликали їх залишитися і бути частиною багатонаціонального Азербайджану. Вірмени, які поїхали з Азербайджану, можуть повернутися", – сказав представник президента Азербайджану з особливих доручень Ельчин Амірбеков.

Амірбеков також розкритикував прем’єра Вірменії Нікола Пашиняна, який називає масовий виїзд вірмен з Карабаху проявом етнічних чисток з боку Баку, та заявив, що це ставить під питання можливу мирну угоду між Азербайджаном та Вірменією. 

 

Нагадаємо, 28 вересня так званий президент невизнаної республіки вірмен у Карабаху підписав указ, за яким усі її установи та організації припиняють існування з 1 січня 2024 року.

За тиждень до цього, 20 вересня, Азербайджан заявив про відновлення свого суверенітету після завершення одноденної "контртерористичної операції" у Карабаху. У Баку пообіцяли забезпечити вихід із регіону вірменам, які складуть зброю.

 

https://texty.org.ua/fragments/110766/virmeny-masovo-pokydayut-nahirnyj-karabah-vzhe-vyyihala-bilsha-chastyna-naselennya/

Теги: 
Азербайджан