В Азербайджані відмовилися від конфлікту з Вірменією заради коридору до Нахічевані — Politico

четвер, 01:21

Азербайджан відмовився від ідеї прокладання Зангезурського коридору через територію Вірменії.

Про це пише Politico з посиланням на головного помічника президента Азербайджану з питань зовнішньої політики Хікмета Гаджиєва.

Зангезурський коридор міг би сполучити Азербайджан із його автономною республікою Нахічевань, яка повністю відділена від Баку територією Вірменії.

Після того, як у вересні Азербайджан остаточно повернув контроль над Нагірним Карабахом, у Вірменії з’явилися побоювання, що Баку застосує силу вже проти неї, щоби прокласти дорогу до Нахічевані.

Проте Гаджиєв запевнив, що його країна не планує захоплювати Зангезур — область східної Вірменії, яка також відома за вірменською назвою Сюнік.

За його словами, проєкт «утратив свою привабливість». Замість цього Азербайджан планує прокласти сполучення через Іран. А втім, у Баку досі чекають, що Вірменія може змінити думку.

«Якщо [Вірменія погодиться], то це добре. Це все ще на столі, але вимагатиме від вірменської сторони демонстрації, що вони справді зацікавлені в цьому», — зазначив головний помічник президента Азербайджану.

Речниця Міністерства закордонних справ Вірменії Ані Бадалян заявила, що позиція Єревана щодо «розблокування регіональних комунікацій» завжди була чіткою.

«Вона повинна базуватися на суверенітеті та юрисдикції держав і принципах взаємності та рівності», — додала Бадалян.

17 жовтня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив: «Ми повернемося в Зангезур, але мирним шляхом… не на танках, а на машинах».

https://hromadske.ua/posts/v-azerbajdzhani-vidmovilisya-vid-konfliktu-z-virmeniyeyu-zaradi-koridoru-do-nahichevani-politico

 

Теги: 
Азербайджан