АЗЕРБАЙДЖАНЦІ У КИЄВІ ПІКЕТУВАЛИ ПРЕДСТАВНИЦТВО ООН В УКРАЇНІ. ВИМОГА — ЗАПРОВАДИТИ САНКЦІЇ ПРОТИ ВІРМЕНІЇ

вівторок, 00:00

Сьогодні, 21 липня, у Києві біля представництва ООН відбулася акція протесту азербайджанців України.

Як повідомляють «Кримські новини», в акції взяли участь більше 100 осіб. Вони вимагали від міжнародної організації запровадити санкції проти Вірменії, оскільки Єреван не виконує чотири резолюції Ради Безпеки ООН, що закликають вивести її війська з окупованих територій Азербайджану.

У зверненні громадської організації «Об’єднана діаспора азербайджанців України», яка разом з «Київським конгресом азербайджанців України» є співорганізатором акції, йдеться:

Діаспора азербайджанців України знаходиться в стурбованості та нерозумінні, чому керівні органи Організації Об’єднаних Націй дозволяють порушувати своїм членами Статут організації десятиліттями і не застосовують санкцій до порушника і агресора.

 

Як заявив голова «Об’єднаної діаспори азербайджанців України» Хікмет Джавадов, основна мета акції — це нагадати ООН про ці резолюції.

На жаль, за усі ці роки Вірменія так і не виконала ті документи. 20% територій Азербайджану й досі знаходяться під окупацією і це не тільки Нагірний Карабах, а також ще сім прилеглих районів до нього.

До акції долучилася заступниця співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Азербайджанською Республікою, нардеп Людмила Марченко (фракція «Слуга народу»).

Вона зазначила, що Україна підтримала суверенітет і територіальну цілісність Азербайджану в її міжнародно визнаних кордонах і закликала докласти максимальних зусиль для деескалації ситуації та продовження пошуку шляхів мирного вирішення конфлікту.

 

Виступаючи на акції, головний редактор видання азербайджанської діаспори «Голос Азербайджану» Дмитро Кулібаба нагадав, що Вірменія на кожному голосуванні в ООН щодо відновлення територіальної цілісності України голосувала проти.

Ці резолюції ООН були спрямовані на звільнення Криму, який Росія перетворила на військову базу.

Він також закликав ООН не забувати про своє призначення.

Під кінець акції пролунали національний гімн України та Азербайджану.

 

Нагадаємо, що на 24 липня азербайджанці України запланували проведення акції поблизу будівлі МЗС, де висловлять подяку українській владі за оцінку кривавих подій, що сталися на кордоні Азербайджану і Вірменії.

Як писали «Кримські новини», зіткнення між Азербайджаном та Вірменією відбувалися з 12 липня. За версією Міноборони Азербайджану, збройні сили Вірменії на ділянці Товузького району азербайджано-вірменського кордону піддали азербайджанські позиції артилерійському обстрілу. Натомість вірменське оборонне відомство повідомило, що військовослужбовці Азербайджану спробували порушити кордон на автомобілі УАЗ і захопити опорний пункт під прикриттям артилерійського вогню.

https://qha.com.ua/novosti-uk/azerbajdzhantsi-u-kyyevi-piketuvaly-predstavnytstvo-oon-v-ukrayini-vymoga-zaprovadyty-sanktsiyi-proty-virmeniyi/?fbclid=IwAR2epm4j5ZzwKjt5Z1eAsHG9RzyjXToWneR-IeQL3CDABytfDO7kVviSa5c

https://rau.in.ua/%d0%b7%d0%bc%d1%96-%d0%bf%d1%80%d0%be-%d0%bd%d0%b0%d1%81/%d0%90%d0%97%d0%95%d0%a0%d0%91%d0%90%d0%99%d0%94%d0%96%d0%90%d0%9d%d0%a6%d0%86-%d0%a3-%d0%9a%d0%98%d0%84%d0%92%d0%86-%d0%9f%d0%86%d0%9a%d0%95%d0%a2%d0%a3%d0%92%d0%90%d0%9b%d0%98-%d0%9f%d0%a0%d0%95/

 

Теги: 
Украина
Изображение
Top News