Хай як це намагаються заперечувати в Росії та Білорусі, але після резолюції ПАРЄ для Путіна і Лукашенка почався зворотний відлік часу

четвер, 00:00

Унаслідок масованої атаки російських військ в Україні із застосуванням ракет і дронів станом на 15.00 за місцевим часом загинуло щонайменше 11 осіб, повідомив представник Державної служби з надзвичайних ситуацій України Олександр Хорунжий. За його словами, ще 11 людей поранено.

Це чергові, не перші та не останні, на жаль, жертви жахливої війни, яку Росія розв'язала проти України. Кількість убитих диктаторським режимом Володимира Путіна, якому допомагає такий самий диктаторський режим Олександра Лукашенка та режим муллократів в Ірані, вимірюють уже десятками тисяч людей. Це і мирні громадяни України, і її військовослужбовці.

До того ж якщо Росія ставить під кулю зеків та інших своїх громадян, які скоїли жахливі злочини, то в Україні гине цвіт нації. Гинуть діти, які так і не встигли пізнати цей світ у всій його красі, у всьому його різноманітті. Окрім того, мільйони українців змушені були покинути свої домівки. Це речення важко писати. Але пережити таку драму насправді – це те, чого не побажаєш і ворогові.

Ми, азербайджанці, чудово розуміємо біль і трагедію українців. Адже 20% нашої території були під вірменською окупацією понад чверть століття. Понад 1 млн азербайджанців стали біженцями та вимушеними переселенцями. Тисячі героїв своєї батьківщини загинули під час Першої карабаської війни та 44-денної війни. На жаль, нікого з тих, хто вчинив ці жахливі злочини, не було притягнуто до трибуналу.

Жодного з керівників Вірменії – президентів Левона Тер-Петросяна, Роберта Кочаряна, Сержа Саргсяна та прем'єр-міністра Нікола Пашиняна. Хоча всі вони винні у злочинах проти Азербайджану та азербайджанців. Водночас за всі роки, що тривала окупація Вірменією територій Азербайджану, не було проти неї введено жодних санкцій. Навпаки, ми бачили, як країни – співголови мінської групи ОБСЄ (США, Франція, Росія) робили все для збереження статусу-кво, який влаштовував Вірменію.

Азербайджан вирішив це питання самотужки. Витративши роки на створення найпотужнішої армії на Південному Кавказі, ставши економічним лідером регіону, він здійснив операцію із примусу агресора до миру, діючи відповідно до Статуту ООН, у ст. 51 якого визнають право кожної країни самооборону.

Україна також здобуде перемогу. Це вже не предмет для дискусій. Це очевидна реальність, яка випливає з аналізу того, що відбувається на фронті. Цілком очевидно, що питання полягає лише в тому, коли буде оформлено остаточний розгром російських окупаційних військ і ціною яких жертв буде здобуто велику перемогу. На жаль, як ми бачимо, ворог продовжує тактику терору проти мирного українського населення.

Але йому за все доведеться відповісти. І в цьому я особисто вчергове переконався після того, як Парламентська асамблея Ради Європи 26 січня затвердила резолюцію з вимогою створити спеціальний трибунал для переслідування керівництва Росії та Білорусі за злочин агресії. Тепер для Володимира Путіна та Олександра Лукашенка почався зворотний відлік часу. Хай як це намагаються заперечувати в Росії чи Білорусі. Де, я переконаний, дуже багато хто згодом, після повалення цих диктатур, скажуть, що вони нічого не знали про масштаб злочинів проти України. Так само колись говорили і жителі гітлерівської Німеччини після її поразки у Другій світовій війні.

 

ХІКМЕТ ДЖАВАД

Голова Всеукраїнської громадської організації "Об'єднана діаспора азербайджанців України".

 


Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/blogs/hikmet-dzhavadov/hoch-bi-jak-tse-namagalisja-zaperechuvati-v-rosiji-ta-bilorusi-ale-pislja-rezoljutsiji-parje-dlja-putina-i-lukashenka-pochavsja-zvorotnij-vidlik-chasu-1647418.html

Теги: 
Украина