Іран поставив Вірменії ракетне озброєння: передача відбулась у жовтні та трималась у таємниці - Clash Report

середа, 00:00

Секретне постачання іранського озброєння до країни-сателіта РФ - доволі важливий "дзвіночок", бо Вірменія цілком може стати хабом для РФ

Іран наприкінці жовтня передав Вірменії 600 ракетне озброєння - 500 протитанкових ракетних комплексів Dehlavieh та ще сотню Almas.

Постачання відбулось таємно та не розголошувалось, стверджує турецьке видання Clash Report, яке доволі уважно слідкує за темою цього регіону та є доволі поважним профільним ресурсом, яке часом отримує "інсайди". Водночас посилання на джерело такої доволі важливої інформації наразі відсутнє.

Зазначимо, що ПТРК Dehlavieh - це копія російського ПТРК "Корнет" візуально відрізнити які доволі складно. Водночас й постачання такої кількості протитанкового озброєння до Вірменії у вигляді цього комплексу цілком зрозуміло "Корнет" знайомий вірменським військовим, бо знаходиться на озброєнні.

Almas - новіший ПТРК, у якому певні технологічні рішення запозичені з ізраїльського комплексу Spike, в ньому, скоріш за все використовується телевізійна головка самонаведення й оператор "веде" ракету через камеру на ній. Також ця ракета використовується у іранських ударно-розвідувальних дронах, зокрема Mohajer-6.
 

Водночас для України постачання Іраном ПТРК до Вірменії, тим паче втаємничене може бути більш ніж цікавим для дослідження фактором. Справа в тому, що РФ цілком може використовувати цю країну-сателіта для отримання певних видів озброєння через цю країну. При цьому з дотриманням доволі високого рівня секретності завдяки тому, що Вірменія має спільний кордон з Іраном, а РФ тримає військовим базам на території Вірменії включно з фактично власною авіабазою.

Використання такого транспортного коридору значно складніше простежити ніж пряме сполучення між Іраном та РФ літаками чи морським шляхом через Каспійське море.

 

https://defence-ua.com/news/iran_postaviv_virmeniji_raketne_ozbrojennja_chi_mozhe_jerevan_stati_habom_dlja_rf-9900.html?fbclid=IwAR3Qyh8Ot_I89Q8reClZ4WZBDIrZRSmX_Kik8H4UVMITRHzDOL21WPOrjPA

Теги: 
Мир