Вірменія не Україна – історія протистояння Азербайджану сепаратистському анклаву

четвер, 00:00

Україна об’єднана з Азербайджаном спільним прагненням викорінити сепаратизм, що підтримується РФ. Таку думку в інтерв’ю Obozrevatel висловила політична діячка, представниця групи з міжпарламентських зв'язків з Азербайджаном Людмила Марченко

"Я була на тих територіях де проводилась активна фаза війни, мала змогу спілкуватись з людьми. Потрібно розуміти що "Карабаський конфлікт" має ідентичний сценарій з Українським. Тому що, так звані, миротворчі сили росії абсолютно не миротворчі. Маємо пам’ятати, і Косово, і Придністров’я. Кожен регіон отримав передбачувані наслідки – військові дії або ж заморожений конфлікт з невизнаними територіями"– зазначила депутатка.

Варто пригадати, що так само, як РФ використовувала сепаратистів Донбасу при окупації частини України, вірменські сепаратисти Карабаха, спираючись на підтримку російських військових, окупували 20% суверенної території Азербайджану. Це сталось на початку 90-х років, але "Карабаський конфлікт" досі не вичерпано. І наративи кремля працюють.

"Азербайджанці з кров’ю виростили в собі бажання до перемоги. Але ворог і надалі намагається отримати доступ до нафти, інших корисних копалин і до логістичних можливостей країни. Російські миротворці відтискають азербайджанців від Цахкашену, перешкоджають доступу і вивозять сировину золоторудного та мідно-молібденового родовищ", – пояснила Марченко

До ескалації закликає і сепаратистський рух Карабаху. Вони штучно створюють дефіцит продовольства з метою зробити видимість "гуманітарної катастрофи" і звинуватити в цьому Азербайджан. 20 грудня 2022 року ставленик Кремля, який керує сепаратистським анклавом, Варданян заявив в інтерв'ю Rusarminfo: "Чим гіршим буде наше становище, тим краще буде чути наші вимоги і голос у світі". Під цим гаслом Варданян масово задіює адміністративний ресурс, щоб залучити карабахських вірмен, до участі в антиазербайджанських демонстраціях.

"Вірменія як союзник Росії використовує схожі методи для утримання контролю над Нагірним Карабахом, як і Росія для контролю над Кримом. Так, завищується оцінка щодо кількості мешканців таких територій. Варданян говорить про 120 тисяч мешканців, хоча за об’єктивними оцінками там 40 тисяч чоловік", – додає Марченко

Також вона попереджає, що поширення спотвореної інформації помітне і у Європі: "Тому що сепаратисти скрізь є і політика русизму існує давно, але проявляється саме в потрібний момент" – додає політична діячка.

Але важливо знати, що попри проблеми на власному кордоні Азербайджан не уникає можливості допомогти Україні.

"Сьогодні Парламентська дипломатія допомагає підіймати рівень відносин між Україною і Азербайджаном на нові щаблі. Азербайджан одним з перших визнав суверенітет України. Від початку повномасштабної війни допомога Азербайджану проявляється по різному – це і гуманітарна підтримка і закупівля обладнання з бюджетних коштів республіки і реабілітація українських дітей. Варто пам’ятати, що азербайджанці почали нам допомагати ще задовго до війни, під час пандемії COVID-19. Тому наша дружба має системний характер", – наголосила Людмила Марченко.

Більше дізнаєтесь переглянувши відео версію інтерв’ю з Людмилою Марченко:

 

Теги: 
Видео