Російські миротворці продовжують грабувати Азербайджан

середа, 00:00

При цьому офіційний Єреван визнав, що і Ханкенді, і весь Карабахський економічний район є територією нашої країни

Об'єднана діаспора азербайджанців України (ОДАУ) вимагає якнайшвидшого виведення російських миротворців із зони їхньої тимчасової дислокації в Карабахському економічному районі Азербайджану. Глибоко переконаний, що розрахунок російських пропагандистів завжди був у швидкому тиражуванні брехні. Але чи проти України працюють російські дезінформатори, маніпулятори? Ні, далеко не лише. Також російська пропаганда діє і проти Азербайджану.

Саме тому так важливим є доведення до української громадськості правди про розкрадання природних багатств Азербайджану в зоні тимчасового розміщення російського миротворчого контингенту, про злочинну змову між російськими миротворцями та лідерами карабахських сепаратистів. Щоправда, у ніч з 9 на 10 листопада 2020 року було підписано тристоронню заяву про припинення вірмено-азербайджанської війни.

Після цього, згідно з пунктом 4 цієї заяви, російський миротворчий контингент тимчасово розгортається на території Азербайджану паралельно з виведенням вірменських озброєних сепаратистів. Цей пункт не виконаний вірменською стороною під час заступництва російських миротворців. Також зазначу, що у пункті 4 тристоронньої заяви зазначено, що термін перебування російського миротворчого контингенту становить п'ять років. Два з яких уже пройшли. І азербайджанська громадськість, політики, ЗМІ вимагають, щоб після закінчення трьох років російські військовослужбовці були виведені з наших земель.

Ми ж ОДАУ вимагаємо прискорити цей процес. Вед, російські миротворці сприяють пограбуванню природних багатств Азербайджану. При цьому, за підсумками зустрічі, що відбулася на початку жовтня в Празі за участю президента Азербайджану Ільхама Алієва, прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна, а також голови Європейської ради Шарля Мішеля і президента Франції Еммануеля Макрона Вірменія змушена була підтвердити свою прихильність до Статуту ООН і Алма. Декларації.

Таким чином, офіційний Єреван визнав, що і Ханкенді, і весь Карабахський економічний район є територією нашої країни. Простіше кажучи, Вірменія визнала, що карабахські вірмени мешкають на визнаній Вірменією території Азербайджану. І там, у Карабахському економічному районі Азербайджану, вони продовжують незаконну експлуатацію золоторудного родовища "Гизилбулаг" та мідно-молібденового родовища "Демірлі". Азербайджанська сторона справедливо та законно вимагала проведення моніторингу на своїй території.

Карабахські сепаратисти, від імені яких найголосніше виступає вірменський олігарх Рубен Варданян, який заробив свій мільярдний стан у Росії, відмовляються виконувати законні вимоги азербайджанської сторони. А російські миротворці, потураючи пограбуванню азербайджанських природних ресурсів з боку карабахських сепаратистів, перекрили Лачинський коридор, перешкоджаючи азербайджанським екологам та активістам у доступі на свою азербайджанську територію. Саме тому ОДАУ висловлює повну підтримку діям азербайджанських активістів та потребує якнайшвидшого виведення російських миротворців з території Азербайджану.

https://gazeta.ua/blog/58526/rosijski-mirotvorci-prodovzhuyut-grabuvati-azerbajdzhan?fbclid=IwAR0B9x339Li3K0ZDVDF3M1BTZuwtjyXugo2z2k-kA2C1huvahWSErXSy7mY

 

Хікмет Джавад


Голова Об'єднаної діаспори азербайджанців України
Теги: 
Азербайджан