Підтримка Іраном Росії ‒ азербайджанці України зробили важливу заяву

понеділок, 00:00

Об'єднана діаспора азербайджанців України (ОДАУ) рішуче засуджує політику керівництва Ірану як у внутрішніх подіях в регіоні, так і в контексті агресивної війни Росії проти України.

Іран разом з агресором Росією несе відповідальність за загибель тисяч невинних людей та вигнання з рідних місць мільйонів осіб. Про це йдеться у заяві правління ОДАУ

В організації наголошують, що своїми злочинними діями іранська держава навмисно допомагає РФ у реалізації агресивних планів.

"Як визнали іранські лідери, вони продають Росії зброю, і ці їхні дії мають бути прийняті до уваги міжнародними організаціями та громадськістю, необхідні адекватні заходи. А якщо ні, то Іран, який постачає Росію зброєю і загрожує нашій Батьківщині – Азербайджану військовими навчаннями на кордоні, стане постійним джерелом агресії", ‒ йдеться у заяві.

У відтягуванні підписання мирного договору між Азербайджаном та Вірменією, на думку українських азербайджанців, разом з Росією важливу роль відіграє й Іран. Організація також звертає увагу на внутрішні події в Ірані, де грубо порушуються права більш як 35 млн співвітчизників.

"Молодих активістів з числа азербайджанців кидають за ґрати, вбивають. Наші співвітчизники, довгі роки позбавлені елементарних національних прав, позбавлені можливості здобувати освіту та відкривати медіа рідною мовою, інших можливостей щодо соціально-культурного життя", ‒ зазначають у заяві.

Перський клерикальний режим азербайджанська діаспора називає шовіністичним.

"Поряд з цим, у Південному Азербайджані, який свого часу був силою підпорядкований Ірану, національно-визвольний рух насильно придушується, завдається шкоди здійсненню ідеї тюркської єдності, що тільки зароджується. Міжнародна громадськість має врахувати все це та позбавити цивілізований світопорядок від російсько-іранської небезпеки. Ми, члени ОДАУ, які живуть в Україні, заявляємо, що й надалі, як і раніше, будемо поряд з нашими співвітчизниками в Південному Азербайджані, підтримуємо голос правди", ‒ наголошується у зверненні.

Підписати його азербайджанці України закликають й організації діаспори в інших країнах.

 

https://gazeta.ua/articles/np/_pidtrimka-iranom-rosiyi-azerbajdzhanci-ukrayini-zrobili-vazhlivu-zayavu/1119625

Теги: 
Мир