Ірпінь дружить із Азербайджаном

п'ятниця, 00:00

З нагоди 30-річчя з дня встановлення дипломатичних відносин між Україною і Азербайджаном в історико-краєзнавчому музеї Ірпеня на Київщині відкрилася виставка «Шуша — культурна столиця Азербайджану».

На презентації йшлося про складність історичного розвитку та подібність доль України та Азербайджану, про прагнення наших націй до відновлення справедливості та територіальної цілісності своїх держав, про патріотизм і згуртованість українців у боротьбі з російською агресією, про толерантність мультикультурності Азербайджану та про роль молоді у творенні майбутнього. Учасники презентації відвідали Алею Героїв АТО, що вшановує пам’ять ірпінців, які віддали життя, відбиваючи напад московських загарбників.

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ, директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею.

http://www.golos.com.ua/article/356331
 

В Ірпінському історико-краєзнавчому музеї відкрилася фотовиставка «Шуша – культурна столиця Азербайджану», приурочена до 30-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Азербайджанською Республікою.

На відкриття експозиції прибув лідер азербайджанського громадського об’єднання «Молоді реформатори» Фарид Шахбазли (ініціатор проведення виставки), голова громади азербайджанців Ірпеня Намік Кулієв, представники міської влади, діячі культури та ірпінська молодь.

На виставці представлені фото азербайджанського містечка Шуша, яке зараз відроджується після тридцяти років окупації Вірменією. Окрім світлин, експозиція включає дві картини азербайджанського художника, учасника міжнародних пленерів «Намальований Ірпінь» Аскера Джавадова.

«До мене звернувся Фарид із проханням влаштувати в нашому музеї таку виставку. Надіслав на пошту фото, ми роздрукували, і все вийшло! Ця виставка – відображення глибокої людської віри та волелюбності, які здатні перемогти будь-яких окупантів та повернути своє», – розповіла радниця Ірпінського міського голови з питань міжнародної співпраці Оксана Сулима.

«Я дуже радий, що ми сьогодні тут, у гостях у наших друзів, у вже рідному нам місті Ірпені. Дуже вдячний за допомогу в організації цієї виставки. На жаль, сьогодні українська земля схожа на наше місто Шуша тим, що на її незалежність намагаються посягнути, але я вірю в те, що дуже скоро все це закінчиться, і ваша прекрасна, мирна країна знову віднайде спокій», – сказав Фарид Шахбазли.

«Виставка чудова! Емоції переповнюють! На цих фото дуже багато сили. Це саме те, що нам усім так потрібно сьогодні. Українці та азербайджанці дуже схожі своєю наполегливістю та патріотизмом. Я щасливий бачити сьогодні наших друзів», – сказав директор музею Анатолій Зборовський.

Завтра експозиція вирушає до Києва, в Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського. Там вона побуде два дні та вже в п‘ятницю повернеться до Ірпінського історико-краєзнавчого музею ще на тиждень.

 

Окрім музею, учасники презенції виставки відвідали ірпінську Алею Героїв АТО, а також поклали квіти на могилу героя-азербайджанця, капітана Збройних сил України Ільгара Багірова.

https://itvua.tv/news/azerbaydzhan-30-foto/

Теги: 
Новости регионов