«УКРХАЛЯЛЬ» ПРОВЕЛА МОНІТОРИНГ РЕСТОРАНІВ КИЄВА НА ПРЕДМЕТ ЇХ ВІДПОВІДНОСТИ СТАНДАРТУ «ХАЛЯЛЬ»

понеділок, 00:00

Потреба дотримання норм халялю (релігійних приписів щодо дозволености чогось з погляду ісламу) — важлива частина життя мусульман. Найчастіше халяль асоціюють з харчовими продуктами, що їм можна вживати вірним, але поняття торкається різних сфер життя: ведення бізнесу, відпочинку, поведінки в суспільстві, одягу тощо.

Наявність доступних закладів громадського харчування, відповідних вимогам халялю, завжди була проблемою для українських мусульман. Ще актуальнішою вона стала цього літа, коли Україну почали масово відвідувати туристи з арабських країн. Не всі ресторатори сумлінно підходять до питання, й деякі просто використовують знак «халяль» з метою маркетингу, не надаючи значення тому, що означає термін.

Українська асоціація халяль-індустрії «Укрхаляль» вирішила провести моніторинг столичних ресторанних закладів, що позиціюють себе як халяльні. Вона звернулася до експертів зі стандартизації халялю, й вони опитали кожен такий заклад, зробивши свої висновки. Таким чином з’ясувалося, що тільки 20 % опитаних закладів справді можуть вважатися халяльними та претендувати на сертифікацію «халяль», згідно з відповідними стандартами. 55 % закладів пропонують відвідувачам м’ясні продукти-халяль, але в меню також є алкоголь або страви зі свинини.

За словами представників УАХІ «Укрхаляль», більшість закладів ресторанного господарства взагалі відмовилися надавати інформацію та давати будь-які коментарі або проігнорували запит.

«Для того, щоб ресторанний заклад міг вважатися халяльним, він має дотримуватись певних вимог. Основні з них: вся продукція у закладі має бути халяльною, заклад не повинен мати у меню спиртних напоїв. Також не має бути будь-яких страв зі свинини», — каже представник асоціації Ваел Алами.

Також, на думку УАХІ «Укрхаляль» моніторинг показав, що жоден із закладів ресторанного господарства у Києві не має сертифікату «халяль».

«При цьому умови та харчова продукція деяких із них відповідають вимогам цього стандарту, — каже Ваел Алами. — Асоціація «Укрхаляль» не визначає статусу жодного з опитаних ресторанних закладів як халяль. Залишаємо вибір за кожним споживачем, рахувати чи не рахувати дані заклади халяльними».

Довідка. Українська асоціація халяль-індустрії «Укрхаляль» є громадською організацією, головним завданням якої є розвиток українського ринку халяльних послуг.

https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/ukrhalyal-provela-monitoryng-restoraniv-kyyeva-na-predmet-yih-vidpovidnosty

Теги: 
Украина