Азербайджанський супутник – подвійного призначення

субота, 00:00

Перший азербайджанський супутник Azerspace/Africasat-1a, також як два наступних супутника, будуть використовуватися не тільки для мирних, але і для військових потреб, заявив в авторській передачі «Звіт», показаній в неділю, головний редактор азербайджанського телеканалу ANS Міршахін Агаєв.

Перший супутник запущений і успішно виведений на космічну орбіту 7 лютого 2013. Два наступних супутника будуть запущені в 2014 і 2015 роках, повідомляв раніше президент Азербайджану.

Агаєв заявив про це, посилаючись на думку російських військових експертів, які вважають, що будь який телекомунікаційний супутник здатний виконувати бойові завдання з виявлення цілей на території супротивника і наведення ракет і літаків на ворожі цілі.

В інтерв’ю «Новини-Азербайджан» військовий експерт, полковник у запасі (нині покійний) Ільдрим Мамедов говорив, що для точного визначення мети Міністерству оборони необхідні в космосі три супутники, що працюють в єдиній системі з наземними військовими об’єктами зв’язку та наведення.

Компанія-виробник супутника, американська Orbital Sciences Corporation повідомляла, що розробляє і виробляє ракети і космічні системи малого та середнього класу для комерційних, військових і цивільних державних замовників. Первинними продуктами компанії є супутники і ракети-носії, у тому числі літаючі на низькій навколоземній орбіті, геостаціонарній навколоземній орбіті, і планетарні космічні апарати зв’язку дистанційного зондування, для наукових і оборонних завдань.

Центри управління супутником, що належить Міністерству зв’язку та інформаційних технологій Азербайджанської Республіки, знаходяться в Баку і Нахчивані, повідомляла компанія Orbital Sciences Corporation.

Очікуваний термін служби першого супутника 15 років.

Висновки оглядача ANS підтверджуються заявленим Міністерством оборони АР асортиментом закуповуваного за кордоном і виготовленого в Азербайджані військового устаткування і техніки – керовані ракети «земля-повітря» і «повітря-повітря», станції стеження, безпілотні літальні засоби, бойова авіація та ін.

Війна за звільнення Карабаху від вірменських загарбників буде вестися Азербайджаном при активному використанні космічних технологій, тоді як Міністерство оборони Вірменії витрачає великі кошти на зведення наземних оборонних рубежів, що застосовувалися під час Другої Світової Війни, укладає Міршахін.

З телевізійного репортажу можна зробити висновок, що війну за звільнення окупованих Вірменією територій Баку почне в 2015-2016 роках.

https://mil.in.ua/uk/azerbaidzhanskyi-suputnyk-podviinoho-pryznachennia/?fbclid=IwAR1kuiuG74CBJQjeKrBiwqU7qHQ6nGKlRF0KDJRLd_yFyv7QahCpA-xOAS8

Теги: 
Азербайджан