Заява Міністерства закордонних справ Азербайджанської Республіки

воскресенье, 00:00

Незважаючи на угоду про дотримання режиму гуманітарного припинення вогню з 12:00 годині 10 жовтня 2020 року, досягнуту в результаті московської зустрічі міністрів закордонних справ Азербайджанської Республіки і Республіки Вірменія, що відбулася за посередництва Російської Федерації, збройні сили Вірменії продовжують грубо порушувати ці домовленості.
Відразу після початку дії режиму гуманітарного припинення вогню, Агдамський і Тертерський райони Азербайджану зазнали артилерійського обстрілу з боку збройних сил Вірменії. Через кілька годин збройні сили Вірменії зробили спробу наступу в напрямку Гадрута і Джебраїла.
В результаті обстрілу збройними силами Вірменії санітарної машини з прикріпленим явним чином білим прапором, яка збирала тіла вірменських солдатів на території Суговшана, один медичний працівник був серйозно поранений.
У ніч на 11 жовтня друге за величиною місто Азербайджану Гянджа, розташоване далеко за лінією фронту, піддалося ракетному обстрілу з боку збройних сил Вірменії. В результаті атаки, загинули 9 цивільних осіб, 34 особи, включаючи дітей, отримали поранення.
Обстріл мирних жителів і міст збройними силами Вірменії після угоди про припинення вогню з гуманітарних міркувань є ще одним яскравим прикладом варварства і показує, що заклики керівництва Вірменії до припинення вогню є не чим іншим, як лицемірством.
Навмисний обстріл Вірменією, в рамках проведеної нею політики агресії проти Азербайджану, мирного населення, будинків, цивільних об'єктів та медичного персоналу в черговий раз демонструє, що ця країна ігнорує основні норми міжнародного права, включаючи міжнародне гуманітарне право і Женевські конвенції, явно порушує свої зобов'язання і дуже далека від основних принципів гуманізму.
 
Рішуче засуджуємо ці акти агресії з боку Вірменії і закликаємо міжнародне співтовариство вжити рішучі кроки з метою примусу країни-окупанта Вірменії до дотримання міжнародного права і міжнародних зобов'язань.
Уся відповідальність за ситуацію в регіоні лежить на військово-політичному керівництві Вірменії.

https://www.facebook.com/AzEmbUkraine/posts/1625509967626968

 

Теги: 
Азербайджан