Ракетними обстрілами росія порушує Конвенцію про статус Каспійського моря – МЗС

четверг, 00:00

Міністерство закордонних справ України закликає держави Каспію докласти максимальних зусиль, аби змусити рф дотримуватися Конвенції про правовий статус Каспійського моря.

Про це йдеться у заяві МЗС, повідомляє Укрінформ.

У ній зазначено, що 29 червня в Туркменістані відбувся Шостий каспійський саміт за участю глав Азербайджану, Ірану, Казахстану, Туркменістану та рф.

«Україна закликає держави Каспійського регіону докласти максимальних зусиль, аби змусити рф дотримуватися своїх міжнародно-правових зобовязань, зокрема Конвенції про правовий статус Каспійського моря», - підкреслило МЗС.

Відтак зовнішньополітичне відомство звертає увагу на пункт 2 статті 3 Конвенції, що передбачає «використання Каспійського моря в мирних цілях, перетворення його в зону миру, добросусідства і співробітництва, вирішення усіх питань, пов’язаних з Каспійським морем мирними засобами».

Міністерство наголосило, що ракетні удари, які завдає росія по об’єктах цивільної інфраструктури українських міст з регіону Каспію, грубо порушують положення Конвенції.

Насамкінець МЗС закликало країни-учасниці Конвенції спонукати росію припинити використання акваторії Каспійського моря для продовження збройної агресії проти України, а також унеможливити подальшу мілітаризацію регіону та втягування його у збройний конфлікт.

https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/3519068-raketnimi-obstrilami-rosia-porusue-konvenciu-pro-status-kaspijskogo-mora-mzs.html
 

 

Теги: 
Мир