Казахстан з вересня почне продавати частину нафти через Азербайджан в обхід РФ – ЗМІ

пятница, 00:00

Казахстан з вересня продаватиме частину своєї сирої нафти через найбільший нафтопровід Азербайджану Баку-Тбілісі-Джейхан, оскільки країна шукає альтернативи Каспійському трубопровідному консорціуму (КТК), який Росія погрожувала закрити.

Про це пише Reuters із посиланням на три джерела, знаймі з цим питанням.

Експорт казахстанської нафти становить понад 1% світових поставок, або приблизно 1,4 мільйона барелів на день.

Протягом 20 років вони транспортуються трубопроводом КТК до російського чорноморського порту Новоросійськ, що забезпечує вихід на світовий ринок.

У липні російський суд погрожував закрити КТК, що спонукало уряд Казахстану та великих іноземних виробників укласти контракти з іншими компаніями як запобіжний захід.

Жодна з альтернатив не є настільки практичною, як трубопровід КТК, що підвищує ризик подальшої волатильності на енергетичних ринках.

За словами джерела, казахстанська державна нафтова компанія Kazmunaigaz (KMG) веде переговори з торговим відділом азербайджанської державної компанії SOCAR щодо дозволу на продаж 1,5 мільйона тонн казахстанської сирої нафти через азербайджанський трубопровід, який постачає нафту до турецького середземноморського порту Джейхан.

Обсяг, який становить трохи більше 30 000 барелів на добу, є зовісм невеликим порівняно зі звичайними 1,3-1,4 млн барелів на добу, які проходять трубопроводом КТК, пише Reuters.

За словами джерела, остаточний контракт має бути підписаний наприкінці серпня, а потік через нафтопровід Баку-Тбілісі-Джейхан (BTC) розпочнеться через місяць.

Ще 3,5 мільйона тонн казахстанської сирої нафти на рік можуть почати надходити в 2023 році іншим азербайджанським трубопроводом до грузинського чорноморського порту Супса, повідомили два джерела.

У поєднанні з поcтавками BTC загальний обсяг дорівнюватиме трохи більше 100 тис барелів на добу, або 8% потоків КТК. КазМунайГаз відмовилася від коментарів для Reuters, а SOCAR не стала обговорювати конкретну угоду.

Нагадаємо:

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв доручив уряду диверсифікувати маршрути постачання нафти в обхід РФ - після того, як російський суд зобов’язав Каспійський трубопровідний консорціум призупинити діяльність на 30 днів.

 

https://www.epravda.com.ua/news/2022/08/12/690349/

Теги: 
Мир