Путін і тут облажався: газове майбутнє у Європи є

п'ятниця, 00:00

Про це свідчать події, що відбулися сьогодні в Баку

Сьогодні, 3 лютого, в столиці Азербайджану відбувся грандіозний захід, який вплине на ситуацію у всій Європі, включаючи Україну. В Баку пройшла Консультативна рада з Південного газового коридору, в рамках якої відбулося 9-те засідання міністрів із країн-учасниць цього проєкту. Крім того, вперше в рамках Консультативної ради з питань зеленої енергетики пройшло перше засідання міністрів.

Серед учасників форуму – єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон, помічниця державного секретаря США з енергетичної дипломатії Лора Лохман, президент Румунії Клаус Йоганніс, велика делегація високопоставлених представників Туреччини, Італії, Великобританії, Грузії, Угорщини, Болгарії, Греції, Албанії, Молдови Сербії, Хорватії.

Україну на форумі представляє заступник міністра енергетики Микола Колесник. І це не дивно – адже, крім усього іншого, на заході обговорювалися в тому числі й такі важливі питання, як диверсифікація шляхів постачання природного газу з використанням можливостей Південного газового коридору, роль України в контексті транзиту каспійського газу, функціонування енергетичного сектору України в умовах продовження агресії РФ, модернізація української енергетичної системи.

В даний час в ЄС покупцями азербайджанського газу є Італія, Греція, Болгарія та Румунія

Тут важливо нагадати, що Азербайджан із 31 грудня 2020 року почав експорт газу до Європи. У 2021 році обсяги постачання склали 8,2 млрд кубометрів, у 2022 році – 11,4 млрд кубометрів. Наразі в ЄС покупцями азербайджанського газу є Італія, Греція, Болгарія та Румунія. При цьому низка європейських країн висловила зацікавленість у купівлі азербайджанського газу, і зараз у цьому напрямку ведуться переговори.

У будь-якому разі саме Азербайджан допомагає Європі у забезпеченні її енергетичної безпеки, що вкрай важливо після відмови багатьох країн Старого Світу від російського газу. Зауважу, що президент Азербайджану Ільхам Алієв зробив чергову, вкрай важливу заяву щодо цього. За його словами, Азербайджан планує до 2027 року подвоїти експорт газу до Європи.

Готується великий проєкт із транспортування екологічно чистої електроенергії до Європи

Крім того, Азербайджан, Грузія, Румунія та Угорщина створили робочу групу та поставили завдання підготувати техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) великомасштабного проєкту з транспортування екологічно чистої електроенергії. Вона піде з Азербайджану через Грузію та Румунію до Угорщини та сприятиме досягненню двох важливих цілей – зміцнить енергетичну безпеку Європи та захистить клімат на планеті. Україна в майбутньому має всі можливості підключитись до цього проєкту. У тому числі й тому відносини між Баку та Києвом мають величезні перспективи. Нині ж головне – це перемога України над російськими окупантами. І в цьому плані Азербайджан також уже виявив себе як вірний та надійний друг України.

Хікмет Джавад

Голова Об'єднаної діаспори азербайджанців України

https://gazeta.ua/blog/58752/putin-i-tut-oblazhavsya-gazove-majbutnye-u-evropi-ye

Теги: 
Мир