Міненерго: Україна готова допомогти з транзитом газу з Каспію до Європи

субота, 00:00

країна готова надати вільні потужності для транзиту і зберігання природного газу з Каспію до ЄС.

Про це заявив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.

За його словами, більшість підземних сховищ газу (ПСГ) країн ЄС заповнені. Це збільшує інтерес до українських сховищ перед сезоном закачування газу.

«Ключове рішення базується на використанні наявної інфраструктури — потужності Трансбалканського газопроводу. Для Оператора ГТС України це можливість залучення нових замовників послуг на міждержавних точках з’єднання», — розповів Колісник.

Заступник міністра також наголосив, що Україна зацікавлена у співпраці з ЄС, США, Туреччиною та Азербайджаном у нафтогазовому комплексі, щоб, зокрема, послабити вплив росії на південному напрямку.

«Одним із ключових інфраструктурних проєктів у межах співробітництва з Азербайджаном є проєкт Євро-Азійського нафтотранспортного коридору для створення нового маршруту транспортування нафти з Каспійського регіону на ринки ЄС», — додав Колісник.

Нагадаємо, у липні 2022 року ЄС підписав угоду про подвоєння імпорту природного газу з Азербайджану. Це сталося на тлі намагань Європи скоротити свою залежність від російського газу.

 

https://hromadske.ua/posts/minenergo-ukrayina-gotova-dopomogti-z-tranzitom-gazu-z-kaspiyu-do-yevropi?fbclid=IwAR0BH00QNUThotlIZl5NqlFgs23tE9qIB5bgG2nBRAaSQqEm5lKQXYUyCT0

Теги: 
Украина